Ora e shëndetit

Mbani organizmin të shëndetshëm me vajin e Dafinës

Vaji i dafinës është i pakrahasueshëm me një ndikim të fortë në sëmundje. Vlerat shëndetësore të vajit të dafinave përfshijnë aftësinë për ta pastruar...

Trajtimi i Convid 19 më mënyrën natyrale sipas mjekut Italian Antonio Grancamar

Një ilaç është përdorur në Kinë tek pacientë me Convid-19,  tani është hera e parë që është administruar edhe në Itali në rastin e...

Arterioskleroza  simptomat dhe trajtimi

Arterioskleroza është sëmundja më e zakonshme kardiovaskulare dhe mund të jetë më e zakonshme te individët më të vjetër se 40 deri në 45...

Qumështi mbretëror. Cilat janë përfitimet  e qumështit mbretëror të bletës

Qumësht mbretëror përbëhet nga poleni i luleve me mijëra lule, ekstrakti i mjaltit dhe enzimat e bletëve të mjaltit. Cilat janë përfitimet? Është një sekret...

Kolona vertebrale dhe funksjoni i saj

Shtylla kurrizore lejon të mbajmë qëndrimin në këmbë. I jep qënies njerëzore vertikalitetin, lëvizshmërinë dhe ekuilibrin. Polariteti i rruazave të ngurta e të buta...

Bimët medicinale në ekuinoksin e vjeshtës

Gjatë gjithë vitit ka katër momente të rëndësishme të ndryshimit që shënojnë fillimin e një sezoni të ri. Me jetën tonë të ngjeshur, ndonjëherë...

Studime

OBSH:  DUHANI VRET MË SHUMË SE 8 MILIONË PERSONA NË VIT

Duhani dhe pasojat Mediat vazhdimisht theksojnë pasojat serioze të pirjes së duhanit. Varësia e duhanit është një fenomen shoqëror dhe për këtë arsye duhet të...

Pastrimi i mëlçisë, ja bimët që e pastrojnë

Mëlçia është organ i aftë për të eleminuar substancat e dëmshme për trupin, por një ndihmë e vogël është gjithmonë e mirë. Mëlçia shumë...

8 maska të ndryshme ​​për fytyrën në kushte shtëpie

Një nga mënyrat më të mira për t'u kujdesur për lëkurën e fytyrës  është me maska ​​të fytyrës që na lejojnë të përmirësojmë shtresat...

Ilaçe shtëpiake për pastrimin e parazitëve

Të qëndrosh në majë nuk është gjithmonë e lehtë, e të lejosh gjërat të kapërcehen, nuk është aspak e duhur. Ka shumë gjëra që...

Borziloku dhe përfitimet e tij në shëndetin tonë

Për shumicën e Amerikanëve, aroma e borzilokut zakonisht nënkupton ushqim italian. Por kjo barishte është e mirë për shumë sëmundje. Disa thonë se emri...

Nga infeksionet e lëkurës deri tek rritja e imunitetit, efektet në shëndet të sodës së bukës dhe vajit të kastorit

Këto kombinime popullore kanë efekte që kurrë nuk iu priste mendja. Kombinimi i vajit të kastorit dhe sodës së bukës është një tjetër provë...
- Advertisment -

Produktet

Ndahet nga jeta ikona e humorit Shkodran Gëzim Kruja

Është ndarë nga jeta mjeshtri i humorit shkodran Gëzim Kruja. Lajmi konfirmohet për Faxweb.al nga burime të afërta me familjen Kruja, të cilët shprehen...

1 vit pa aktorin e humorit Muhamed Liko

Me hidhërim stafi i gazetës Mbretëresha e Shëndetit mësuam lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të aktorit të spikatur të humorit shqiptar, njërit...

Posta Shqiptare numra kontakti në dispozicjon për shërbime

#44numra kontakti në total, në dispozicionin tuaj‼ +#8NRKontakti +#6NPAqendër, +#2NPATiranë 🆘️ Deri në ditën e 5-të të punës #NPA🆘️ ka pritur 5227 telefonata dhe ka trajtuar çështjet e secilit...

Si merret leja e daljes për pazarin 1 orë në ditë 1 person nga familja

Duke filluar nga dita e hënë, nis zbatimi i masave më shtrënguese kundër koronavirusit. Qytetarët do të duhet të dalin për të bërë pazar...

Dr. Flamur Topi tregon  kur do të zhduket Covid-19

 Me ngrohjen e kohës ka vërtet shumë shpresa që kurba jo vetëm të bjerë, por edhe të eliminohet. Ky virus ka një përhapje më...

Produkte

Join Us

19,069FansLike
67,564FollowersFollow

Aktualitet

Këshilla

Hollywood

Çaji me gjethe ulliri, mban larg kollën e thatë

Njihen dy lloj kolle, kollë me sekrecione, me sekretimin e mukusit të akumuluar në rrugët e frymëmarrjes dhe kollë e thatë, që ndodh kur...

Blake Shelton Goes Up Against Christina Aguilera

People live better in big houses and in big clothes. I try to contrast; life today is full of contrast. We have to change!...

Lawmakers to Host Meeting in Town Hall on Missing Black Girls

People live better in big houses and in big clothes. I try to contrast; life today is full of contrast. We have to change!...

The Weirdest Places Ashes Have Been Scattered in New Zeeland

People live better in big houses and in big clothes. I try to contrast; life today is full of contrast. We have to change!...

2 të prekur nga Korona Virusi në Shqipëri, qeveria masa parandalimi

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nga mbledhja e qeverise pas konfirmimit te dy rasteve te pare me koronavirus ne vendin tone dha detaje per...

Kurat natyrale për kolitin, kapsllëkun dhe diarenë

Aparati  tretës e në veçanti zorrët drejtohen nga një ritëm i brendshëm dhe mezi i durojnë ndryshimet e temperaturës e të humorit, vapën e...

Terapia e oksigjenit hiperbarik (HBO)

Terapia e oksigjenit hiperbarik është një metodë terapeutike pa dhimbje dhe jo-invazive bazuar në frymëmarrjen 93% të oksigjenit nën presion të ngritur. Seanca e...