Receta natyrale nga Kina e Dr. Lini Jou kundër rënjes së flokut, e cila forcon rrënjën dhe trash flokun

Author

Categories

Share

Receta e parë

Rënia e flokëve shfaqet shpesh si një burim hidhërimi i përhapur  që ndikon si tek burrat ashtu edhe tek gratë. 

Aplikoni tek  floku vajra si ulliri, avokado, duhet ta lyeni pak edhe lëkurën. Pasi të prisni 30 minuta derisa të përthithet nga lëkura duhet t’i shpërlani flokët. Kjo metodë mund të praktikohet 4 herë në muaj.

Receta e dytë

Aplikoni uthull molle gjys filxhani, 7 pika vaj ulliri i përziejmë të dy përbërësit dhe i vendosim tek floku duke e masazhuar skalpin e kokës me përbërësat. Kjo rekomandohet jo më shumë se 2 herë në javë.

 

Author

Share