Bima që pastron dhe mbron mëlçinë

Author

Categories

Share

Gjëmbgomari ose bima gjëmbaçit është absolutisht një nga bimët më efektive për pastrimin e mëlçisë dhe për trajtimin e të gjitha atyre patologjive që prekin këtë organ jetik.

Përshkrimi i shkurtër i bimës

Gjëmbgomari (Silybum marianum) është një bimë dyvjecare që i përket familjes Asteraceae. Karakterizohet me gjethe me gjatësi afro 30-35 cm, me një diferencë dhëmbësh dhe lobesh me gjëmba. Ata kanë njolla të bardha, nga të cilat bima merr emrin e dytë gjemb qumështi. Eshtë një bimë e përhapur në të gjithë pellgun e Mesdheut. Në Itali mund të gjëndet lehtësisht në jug, në qendër dhe në ishuj, ndërsa është e rrallë të rritet në rajonet e Italisë veriore. Ajo rritet kryesisht në livadhe, në kullota dhe përgjatë skajeve të shtigjeve. Lulëzon në ditët e para të sezonit të verës, me lule të bukura.

 Vetitë e gjëmbaçit

Pjesa e bimës që përdoret për qëllime terapeutike janë farat. Këto janë përdorur me shekuj në mjekësinë popullore si një tonik dhe pastrues i mëlçisë. Falë studimeve të shumta të kryera mbi gjëmbaçin, sot e dimë se farat përmbajnë një substancë të veçantë, ndaj së cilës i detyrohen këto veti silymarin. Silymarin është treguar se ka një efekt mbrojtës, në mëlçi, kundër shumë llojeve të toksinave kimike, përfshirë alkoolin. Disa studime klinike kanë konfirmuar dobinë e ekstrakteve të standardizuara të gjembaçit në rastet e dehjes së mëlçisë, cirrozës dhe sëmundjeve të tjera kronike të mëlçisë.

 

 Ekstrakti i farës së gjembaçit përdoret në:

Përmirësimin e funksionit të mëlçisë

Detoksifikon dhe mbron mëlçinë

Përshpejton rigjenerimin e qelizave të dëmtuara të mëlçisë.

 

Ekstrakti i farës së gjëmbacit përdoret si një antidot kundër helmit të kërpudhave të caktuara, veçanërisht në rastet e helmimit nga Amanita phalloid, helmi i të cilit shkakton nekrozë të qelizave të mëlçisë dhe rrjedhimisht vdekje. Gjembgomari ka edhe veti kolagjike, d.m.th lehtëson prodhimin dhe sekretimin biliar, me një efekt të dobishëm për pasojë në mëlçinë dhe rregullsinë e zorrëve. Për këtë arsye, gjembi i qumështit mund të përdoret gjithashtu edhe në raste të kapsllëkut. Lulja e gjëmbit të qumështit ka veti galaktogjene, stimulon prodhimin e qumështit të gjirit, sepse përmban një sasi të madhe të komplekseve bioflavonoide (fitoestrogjene) të quajtura flavonolignans. Këto fitoestrogjene rregullojnë prodhimin hormonal të femrës, ekuilibri i të cilit është thelbësor për mirëqenien e përgjithshme të gruas.

 Cfarë është silymarin?

Silymarin është një substancë e përbërë kryesisht nga tre element

  1. Silybin
  2. Silycristin
  3. Silydianine.

Silybinin

Disa studime kanë treguar një rikthim të vlerave të transaminazave dhe bilirubinës, indekset e mëlçisë që ngrihen në gjak kur ka dëmtim të mëlçisë (tumoret e mëlçisë, hepatiti, etj ..), pas trajtimit me silybinin. Sipas mekanizmave që kjo ndodh, ende është në studim e sipër. Silybinin është në gjendje të frenojë sintezën e leukotrienes, substanca që ndërmjetësojnë sinjalet e inflamacionit.

Silycistrin

Veprimi hepatoprotektiv është për shkak të silyandrin nga njëra anë pengon sintezën e triglicerideve, e cila nëse depozitohet në tepricë midis qelizave të mëlçisë duke shkaktuar steatozë (mëlçi yndyrore), nga ana tjetër ndërhyn në aktivitetin e cikloksigjenazës, një enzimë e përfshirë në fillimin e inflamacionit.

Silydianinë

Qelizat e mëlçisë janë të pajisura me enzima të afta për të çaktivizuar, duke u bërë të padëmshëm dhe të eliminohen lehtësisht përmes veshkave, alkoolit, ksenobiotikëve dhe ilaçeve. Silimonin ka aftësinë të modulojë aktivitetin e këtyre enzimave të mëlçisë, duke zbatuar kështu një funksion pastrimi i cili, natyrisht, ndikon në të gjithë trupin të çliruar nga akumulimi i toksinave.

Veprimi sinergjik i këtyre tre substancave është i dobishëm, në rast cirroze, hepatiti dhe në të gjitha patologjitë që prekin mëlçinë, gjithashtu për të normalizuar figurën lipidemike në gjak.

 

Si të përgatisni ilaçin me farat e gjëmbaçit

Hidh një lugë çaji fara të gjëmbaçit me 2 gota uji. Vendoseni ujin, që përmban farat, në një enë dhe lëreni të ziejë mbi një nxehtësi derisa uji të arrijë temperaturën e zierjes. E ziejmë për 8-9 minuta, më pas fikim nxehtësinë dhe prisni 20 minuta të tjera për tu ftohur. Caji është gati, ju vetëm duhet ta filtroni atë dhe është gati të konsumohet. Për një veprim efektiv pastrimi, rekomandohen të paktën 2 gota në ditë të kësaj zierje.

Author

Share