Mrekullia e vajit të hithrës në shëndet e firmës Sacco

Author

Categories

Share

Ka shumë përfitime të vajit të hithrës jo të gjitha vajrat e hithrës që janë në treg mund të jenë cilësore,  jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm. Prodhimet bimore Sacco janë produkte të certifikuara dhe meren direkt nga bima pa shtuar asnjë kimikat. Njerëzit në Egjiptin e lashtë përdorën  vajin e hithrës për trajtimin e artritit. Hipokrati tha se hithra mund të përdoret në pothuajse 60 lloje të ndryshme sëmundjesh. Shumë njerëz që kanë përdorur rregullisht vajin cilesor të hithrës e vërejnë në organizmin e tyre lehtësim dhe shërim nga sëmundjet që ju mundojnë.

Karakteristikat e vajit esencial të hithrës

Anti-inflamator – Zvogëlon efektet e inflamacionit

Analgjezik – Lehtëson dhimbjen

Antipiretik – Efektiv kundër etheve

Antioksidant – Pastron radikalet e lira

Anti-astmatik – Parandalon problemet e frymëmarrjes

Anti-reumatik – Permireson artritin reumatoid

Antihistamin – Trajton rinitin alergjik, si dhe alergjitë e tjera

Hipotensioni – Ul presionin e lartë të gjakut

Hepatoprotektivi – Mbron qelizat e mëlçisë nga dëmtimi

Anti-anafilaktik – Efektiv kundër alergjive të rënda

Anti-diabetik – kuron diabetin, Zhbllokon koronaret nga yndyrat. Lehtëson punimin e zemrës. Pastron gjakun, nxit rritjen e flokut,

Përdorimi i vajit ‘Sacco’ i hithrës

Cdo ditë merret 2 herë në ditë 20 minuta pas ushqimit nga 1 lugë gjelle, 2 javë rresht më pas bëhet pushim 4 ditë. Për problemet me flokun nxitjen e rritjes së flokut dhe ushqim për rrënjën e flokut nga mos rënja aplikohet në flok duke e masazhuar rrethin e kokës tek floku 1 herë në ditë dhe konsumohet 1 lugë kafeje vaj i hithrës duke e bashkuar me 1 lugë kafeje me uthull molle 1 herë në ditë

 Vaji cilësor i prodhimeve Sacco origjinal gjëndet vetëm tek Gazeta e përjavshme Mbretëresha e Shëndetit.

Sasia: 250 ml. Cmimi 45 Euro – 1 shishe. Cel: 069 20 69 981

Kujdes: Për cdo produkt që porositni, kërkoni nga shitësi  për herë të parë dokumentin me emrin e produktit fjal për fjal, më pas bëni porosinë, sepse shëndeti është i pari dhe duhen konsumuar produkte të cilat  janë të sigurta për shëndetin

Author

Share