Çaji për problemet e frymëmarrjes

Author

Categories

Share

Qimnoni (lat. Fructus cumini). Qimnoni, atdheu i të cilit është Mesdheu lindor dhe lindja e mesme, lulëzon mes muajit maj dhe qershor dhe çel lule të bardha. Frutat e qimnonit piqen në korrik dhe kanë një ngjyrë të verdhë të errët, janë në formë ovale me një madhësi 4-5 mm. Bima e qimnonit rritet në vendet me diell dhe pjesërisht në hije në tokë të butë. Shumohet me farat e mbjella në fund të pranverës dhe i takon familjes së majdanozit. Bima e qimnonit më së shumti kultivohet në Iran, Uzbekistan, Taxhikistan, Turqi, Marok, Egjipt, Indi, Siri, Meksikë dhe Kili. Në Turqi kjo bimë kultivohet në rajonin e Egjeut dhe Detit të Zi. Frutat e qimnonit pasi të jenë pjekur mblidhen dhe lihen për tu tharë më pas bluhen dhe në këtë mënyrë përfitohet erëza e qimnonit. Për shije mund të themi se është i mprehtë, djegës dhe pak i theksuar. Madje një Turk qoften pa qimnon nuk e quan qofte. Qimnoni përdoret edhe si erëz në disa pije dhe brumëra. Është një erëz që përdoret mjaft në kuzhinat e Afrikës Veriore, Lindjes së Mesme, Kinës perëndimore, Indisë e Meksikës. Nga farat e qimnonit përfitohet vaji dhe ky vaj përdoret për shërimin e disa sëmundjeve si reumatizmi. Vaji i qimnonit mund të përdoret edhe në gjella dhe supa. Vaji i qimnonit parandalon depresionin, lehtëson ngërçet dhe ënjtjen, shton vrerin dhe oreksin. Ai mund të konsumohet duke pikuar 2-3 pika mbi pak sheqer ose mbi copë buke. Vaji i qimnonit nuk propozohet për shtatzënat ndërsa vendet e lyera me këtë vaj nuk duhen të ekspozohen në diell. Ndërkohë që mes popullit përdoret si ilaç, qimnoni është më i dobishëm në formë pluhuri ose i vluar në ujë. Nëse konsumohet si çaj i përgatitur me uthull dhe ujë është i dobishëm për sëmundjet e frymëmarrjes. Ndërsa nëse përdoret mbi plagët e pezmatuara atëherë përshpejton shërimin dhe mbylljen e tyre.

Qimnoni është i pasur me hekur. Në përgjithësi njihet për shtimin e oreksit dhe për lehtësimin e tretjes së ushqimit. Gjithashtu  forcon stomakun dhe lehtëson qitjen e urinës dhe gazrave nga organizmi. Qimnoni shton edhe sasinë e qumështit të nënës, qetëson dhe ul tensionin e lartë të gjakut. Ndihmon me qitjen e materieve toksike nga trupi me djersitje. Kinezët në medicinën e tyre tradicionale qimnonin e përdorin për qitjen e gazrave dhe për lehtësimin e tretjes së ushqimit. Në studimet e reja të bëra me qimnon është gjetur se ul sheqerin në gjak. Dietistët theksojnë se qimnoni ul në minimum gazrat e krijuara nga ushqimet e grurit.

Kur bëhet fjalë për problemet e frymëmarrjes, nuk ka rival. Qimnoni është një bar i egër, dhe më vonë është kultivuar dhe përdorur si erëza. Qimnon përdoret si erëz, por ka edhe shumë veti shëruese: punë më e mirë e aparatit tretës dhe urogjenital, përdoret për trajtimin e gripit dhe ftohjeve, sepse ndihmon në kollitjen dhe ka efekt antiseptik. Edhe pse qimnon i zi ka të njëjtin emër si qimnon i zakonshëm, ai është ende krejtësisht i ndryshëm në pamje dhe shije, dmth farat janë mjaft të vogla dhe të zeza. Përdoret më shpesh për qëllime mjeksore për trajtimin e kollës kronike dhe bronkitit, astmës, alergjive, sëmundjeve të stomakut, në qarkullim të dobët. Egjiptianët ishin të parët që kuptuan se sa e fuqishme ishte kjo farë, kështu që ata e bënë atë në një vaj shërues.

Qimnoni ka veti analgjezike, antibakteriale, anti-inflamatore dhe antivirale. Falë përbërjes, ajo rikuperon me sukses mëlçinë, heq toksinat, stimulon veshkat, rregullon presionin e gjakut dhe mban nën kontroll kolesterolin. Qimnoni përmirëson oreksin, lehtëson tretjen, fryrjen dhe ndihmon në ngërçet e stomakut. Është vërtetuar se ka një efekt pozitiv tek diabetikët sepse ul nivelet e sheqerit në gjak.

Çaji kundër bronkitit

Hidhni një lugë gjelle qimnon, një lugë çaji kamomil dhe gjysmë lugë çaji kopër me një gotë ujë të valë. Kullojeni dhe konsumojeni 1-2 gota në ditë.

Author

Share