Çaji i gjetheve të mjedrës dhe vlerat e tij mjekuse

Author

Categories

Share

Mjedra i përket familjes së trëndafilit dhe shpesh nga herbalistët quhet “barishte e gruas”. Ka tetë lloje të këtij fruti, disa prej të cilave janë mjedra e kuqe, mjedra e zezë, mjedra e verës, mjedra blu.

Si gjethat ashtu edhe frutat e mjedrës janë të pasura me acid limoni, acid malik, acid tartarik, citrate, malate dhe tartarate të hekurit, kaliumit, kalciumit, kloridit të kaliumit, sulfatit dhe fosfatit, pektin, fragrina (një alkaloid që tonalizon indet), B, C, E dhe fruktoz. Mjedrat rriten në të gjitha rajonet e buta të botës dhe përmbajnë sasi të konsiderueshme të antioksidantëve polifenolë, siç janë pigmente anthocyanine, të cilat thuhet se janë mbrojtëse kundër inflamacionit, dhimbjes, kancerit, sëmundjeve kardiovaskulare, diabetit, alergjive dhe problemeve të shikimit. Çaji i gjetheve të mjedrës është një nga testimet më të këndshme të të gjitha çajrave. Shija është e ngjashme me çajin e zi, vetëm se ajo nuk përmban kafeinë.

Mjedrat thuhet se janë zbuluar nga perënditë olimpike, ndërsa kërkonin për manaferrat në malin Ida. Dihet se në kohët mesjetare, mjedra kishte përdorime të shumta.

Shtatzania

Të gjeturat e një studimi sugjeruan se bima e gjetheve të mjedrës konsumohet para shtatzanisë për të rritur pjellorinë dhe pas saj për të ndihmuar në rritjen e sasisë së qumështit tek gratë.

Aktivitet relaksues

Dihet gjithashtu se njerëzit kanë përdorur mjedrat për shekuj me radhë për të trajtuar plagët, diarenë e dhimbjen e barkut. Për të provuar vlefshmërinë e këtyre mjeteve popullore, studiuesit vunë re veprimtarinë relaksuese të gjetheve të thata të mjedrës të përgatitura me një shumëllojshmëri tretësish. Ata gjetën se të paktën dy përbërës të ekstraktit të gjetheve të mjedrës shfaqin aktivitet relaksues në organet gastrointestinale, kështu që mund të jetë e dobishme për disa nga këto sëmundje. /Burimi/Mbretereshaeshendetit.al

Author

Share