limaniorient

Pellumb Pipero: Nëse shfaqni simptoma, mos u alarmoni! Merrni këto ilaçe për 3-4 ditë dhe do sheroheni

Tashme jemi ne kohen ku viruset gripal jane ne mase dhe ndaj mos u shqetesoni. Pipero thotë se nëse qytetarët shfaqin simptoma si temperaturë apo...

Kamioni me domate nga Berati kthehet mbrapsht: Janë të rre.zikshme!

Fermat e Beratit që kultivojnë domate përdorin pesticide të ndaluara. Disa ditë më parë një kamion më domate të vogla u kap në një nga...

Certifikime të Errësimit të Xhamave të autoveturave

51,722 Miratime dhe Certifikime të Errësimit të Xhamave të autoveturave, me materiale të homologuara nga prodhuesi, instaluar nga serviset e licencuara, konform dokumentacionit që...

Korani i Pogradecit, ne listen e ushqimeve shendetsore duke u njohur edhe ne bote

Korani i liqenit të Pogradecit nuk është unik vetëm në Shqipëri por edhe në botë. “Mbretëresha e Anglisë takoi Mbretëreshën e Liqenit”. Këto janë fjalët...

Vezët e ziera, vlerat kuruese nëse i konsumoni

Veza është padyshim përbërësi kryesor i një mëngjes të shëndetshëm. Një nga mënyrat më të zakonshme të konsumimit të vezës është sigurisht përgatitja e saj...

Vezët e peshkut, burimi natyral i shëndetit

Vezët e peshkut janë një burim i shkëlqyer i vitaminës D dhe rekomandohen  për të zgjidhur problemin shqetësues të mungesës së kësaj vitamine. Kjo vitaminë...

Hetem Ramadani sfidon mjekët “Hiqni insulinën, dëmton si sheqeri! Unë e zhduk diabetin 100 %

 sfidon mjekët “Hiqni insulinën, dëmton si sheqeri! Unë e zhd uk diabetin 100 %, në 4 javë” Flet biznesmeni, njëkohësisht eksperti i Meditimit Transhedental, Hetem...

Ilaci diabet zhdukës, shum i lehtë në pregatitje

Besojeni ose jo, nëse konsumoni një vezë të zier në mëngjes me uthull do të zhduk një nga ar’miqtë kryesorë të shëndetit tuaj: nivelet...