limaniorient

Problemet me stomakun, kujdesi që duhet të tregoni në mëngjes

Ekspertët gjithmonë pretendojnë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm ditor, pasi ai siguron ushqim të nevojshëm për ditën në vazhdim. Lista e mëposhtme...

Ënjtja e gjymtyrëve, kura me majdanozin

Për arsye të ndryshme thuajse të gjithë njerëzit kanë vuajtur të paktën një herë në jetë nga fryrja e gjymtyrëve. Termi mjekësor që përshkruan...

Virusi i Nilit perëndimor, shkaqet, simptomat dhe parandalimi

Virusi i Nilit perëndimor mund të shkaktojë sëmundje fatale neurologjike tek njerëzit. Megjithëse, përafërsisht 80% e njerëzve që janë të infektuar nuk tregojnë asnjë...

Fiq të thatë me qumësht  për shëndetin e mirë të organizmit

Kjo kurë e vjetër natyrale është përdorur prej shekujsh është ajo e fiqve të thatë dhe qumështit. Trajtimi vlerësohet për të gjithë shëndetin e...

Çaji me gjethe ulliri, mban larg kollën e thatë

Njihen dy lloj kolle, kollë me sekrecione, me sekretimin e mukusit të akumuluar në rrugët e frymëmarrjes dhe kollë e thatë, që ndodh kur...

Hikrra përmirëson shëndetin e zemrës, duke ulur kolesterolin dhe tensionin e gjakut

Hikrra përmirëson shëndetin e zemrës, duke ulur kolesterolin dhe tensionin e gjakut Hikrra ose gruri i zi është një bimë barishtore me origjinë nga një...

Mollë dhe arra herët në mëngjes për një ditë të  shëndetshme

Me siguri që keni lexuar se konsumimi i frutave do ju bëjë më të shëndetshëm. Por, a duhet të konsumojmë vetëm fruta gjatë gjithë...

Dita Botërore e Hepatitit, OBSH një mesazh për Shqipërinë

Dita Botërore e Hepatitit, OBSH një mesazh për Shqipërinë Hepatiti B është sëmundje e mëlçisë e shkaktuar nga virusi i hepatit B. Tek disa njerëz...