Home Këshilla

Këshilla

A duhet të rrimë me kripën e detit pas plazhit? Dermatologët ju tregojnë sa dhe si duhet të veproni pasi dilni nga uji

Deti na ofron shumë minerale të duhura për organizmin tonë, ndaj të përpiqemi t’i shfrytëzojmë sa më mirë. Të bësh një zhytje në det...

Zvogëloni rrezikun e sëmundjeve me luleshtrydhe

Sezoni i luleshtrydheve ka filluar, luleshtrydhet përmbajn përbërës shumë të dobishëm. Janë të shijshme dhe freskuese, luleshtrydhet janë plot vitamina dhe antioksidantë të cilat...

Bima që pastron dhe mbron mëlçinë

Gjëmbgomari ose bima gjëmbaçit është absolutisht një nga bimët më efektive për pastrimin e mëlçisë dhe për trajtimin e të gjitha atyre patologjive që...

Çrregullimet e trurit dhe ushqimet që e mbrojnë

Truri  është organi më kompleks në trupin e njeriut,  që gjendet në kokë i mbrojtur nga kafka dhe cipa e cila shërben për kapjen, përpunimin dhe ruajtjen...

Stikat dhe arrat shtojnë jetën

Arrat dhe stikat janë një ushqim shumë i mirë jo vetëm për zemrën dhe trurin, por për gjithë organizmin. Edhe pse në mënyrë të...

3 ushqime të dëmshme që duhet t’i shmangni

Ushqimi renditet nga ekspertët e mjekësisë si një ndër armiqtë më të rrezikshëm që po kërcënon shëndetin e shqiptarëve.  Fakt ky që gjatë viteve...

Mandarina, fruti që zgjon organizmin e njeriut

Sipas ekspertëve të mjekësisë shkencore  por edhe asaj alternative ky frut, me anë të përbërësve të saj ofron shumë dobi në shëndeti, sa që...

Gazeta Mbreteresha e shendetit, gazete e perjavshme

Gazeta me mjekime bimore per cdo sermundje informacione nga mjeke te huaj dhe Shqiptar. Gazeta del cdo dit  te hene ne tregun Shqiptar, dhe...

Si të evitoni lodhjen kronike dhe këputjen

Sindroma e lodhjes kronike, siç sugjeron edhe emri, është një sëmundje rraskapitëse.  Njerëzit me lodhje kronike vuajnë nga një ndjesi e pashpjegueshme dhe ekstreme...