Home Ora e shëndetit

Ora e shëndetit

Kolona vertebrale dhe funksjoni i saj

Shtylla kurrizore lejon të mbajmë qëndrimin në këmbë. I jep qënies njerëzore vertikalitetin, lëvizshmërinë dhe ekuilibrin. Polariteti i rruazave të ngurta e të buta...

Bimët medicinale në ekuinoksin e vjeshtës

Gjatë gjithë vitit ka katër momente të rëndësishme të ndryshimit që shënojnë fillimin e një sezoni të ri. Me jetën tonë të ngjeshur, ndonjëherë...

Bimët medicinale të mbushura plot me shërime

Gjethet e ullirit Gjethja ullirit përdoret për të trajtuar malarjen, gjendjet gastrointestinale (diarre, dispepsi atonike, dobësi, krimbat, të vjellat). Tinktura e gjetheve ka aktivitet antiamebial....

Vaji i diabetit që pastron pankreasin

  Në Shqipëri, numri i personave të prekur nga diabeti rritet nga viti në vit. Diabeti arrin mjaft shpesh t’i mashtrojë viktimat e tij. Është një...

Dr. Dritan Kalo jep lajmin e mirë për virusin Convid -19

Mjeku i njohur Tritan Kalo u shpreh  se korona virusi ka gjasa që në prill nuk do të jetë më prezent, për shkak të...

Ënjtja e këmbëve dhe simptomat e sëmundjes nga Prof Dr. Murat Hurlu

Këmbët e fryra mund të shkaktojnë edemë periferike. Ënjtja e këmbëve, e njohur edhe si edemë periferike i referohet akumulimit të lëngjeve në këto...

Gazeta e përjavshme mjeksore “MBRETËRESHA E SHËNDETIT” në tregun Shqiptar

Çdo herë e më shumë Gazeta Mbretëresha e Shëndetit po bëhet më e dashur për lexuesin. Stafi i gazetës ju uron mbarësi dhe shëndet...

Themra epimedium: Forconi fuqinë seksuale në mënyrë natyrale

Mjekët herbalist jua rekomandojnë mjaltin origjinal të firmës THEMRA për ipotencën. Mjalti ka përformancë të pabesueshme për të arritur kënaqsinë maksimale në mardhënie intime....

Vaji i Prostates shume cilesore dhe shume kurues. Ne Finlande eshte quajtur Mrekullia e shendetit prostatik.

Shëndeti i gjëndrës së prostatës është tepër i rëndësishëm për burrat. Rreziku i zmadhimit të saj rritet me 40-50% tek burrat e moshës 51-...