Home Ora e shëndetit

Ora e shëndetit

Sëmundjet e zemrës dhe Covid 19

Sëmundjet e zemrës dhe Covid 19 Sëmundjet e zemrës zhvillohen për shkak të shumë arsyeve të ndryshme dhe të shkaktojnë dëme në struktura të ndryshme...

Kura natyrale kundër të ftohurës

Duke qenë se shumica e njerëzve preken nga problemet e frymëmarrjes është e domosdoshme që të merren masa për mbrojtur organizmin dhe trupin përpara...

2 trajtime për shpatulla të ngrira që shërohen brenda pak ditëve

Nëse e njihni dikë që ka pasur problem me shpatull të ngrirë, kanë provuar pothuajse çdo gjë që kanë sugjeruar miqtë. Ndoshta e keni...

A është diabeti insipidus kërcënues për jetën dhe ushqimet

Eshtë një sëmundje e rrallë dhe komplekse. Nuk është domosdoshmërisht kërcënuese për jetën ose shkurton jetëgjatësinë e një personi. Edhe ndonjë formë e Diabetit...

Cfarë do të thotë sekrecioni i hundës për shëndetin?

  Mendoni për herën e fundit që keni pasur një të ftohtë dhe keni përdorur një fasoletë për të fryrë hundën,  a keni parë atë...

Simptomat e pneumonisë, si ti lehtësoni në kushte shtëpie

Pneumonia është infeksion që ndez qeskat e ajrit në njërën ose në të dy mushkëritë. Qeskat e ajrit mund të mbushen me lëng (material...

Dr. Hysni Dankshi, kura bio per ulceren ne stomak

    Dr. Hysni Dankshi ( Mjek alternativ) sugjeron për lexuesit e gazetës Mbreteresha e Shëndetit kurën alternative për ulcerën në stomak Stomaku gjendet në pjesën e...

Vdekja me porosi nga Dr. Orient limani

  Shkaku kryesor i rritjes së vdekshmerise nga sëmundjet kancerogjene janë ilaçet (përdorimi pa kriter që bëhet nga vetë njerëzit nëpër ushqime me qëllimin e...