Home Studime

Studime

Fuqia shendetsore e hithrave

Fuqia shëndetësore e hithrave, japin efekt të menjëhershëm Hithra e cilësuar ndryshe si mbretëresha e bimëve mjekësore, si një nga bimët më të pasura me...

OBSH:  DUHANI VRET MË SHUMË SE 8 MILIONË PERSONA NË VIT

Duhani dhe pasojat Mediat vazhdimisht theksojnë pasojat serioze të pirjes së duhanit. Varësia e duhanit është një fenomen shoqëror dhe për këtë arsye duhet të...

Pastrimi i mëlçisë, ja bimët që e pastrojnë

Mëlçia është organ i aftë për të eleminuar substancat e dëmshme për trupin, por një ndihmë e vogël është gjithmonë e mirë. Mëlçia shumë...

8 maska të ndryshme ​​për fytyrën në kushte shtëpie

Një nga mënyrat më të mira për t'u kujdesur për lëkurën e fytyrës  është me maska ​​të fytyrës që na lejojnë të përmirësojmë shtresat...

Ilaçe shtëpiake për pastrimin e parazitëve

Të qëndrosh në majë nuk është gjithmonë e lehtë, e të lejosh gjërat të kapërcehen, nuk është aspak e duhur. Ka shumë gjëra që...

Borziloku dhe përfitimet e tij në shëndetin tonë

Për shumicën e Amerikanëve, aroma e borzilokut zakonisht nënkupton ushqim italian. Por kjo barishte është e mirë për shumë sëmundje. Disa thonë se emri...

Nga infeksionet e lëkurës deri tek rritja e imunitetit, efektet në shëndet të sodës së bukës dhe vajit të kastorit

Këto kombinime popullore kanë efekte që kurrë nuk iu priste mendja. Kombinimi i vajit të kastorit dhe sodës së bukës është një tjetër provë...

Aloe Vera hidratues për buzët

Buzët tona janë fleksibile, lëvizin kur qeshim. Ato përbëhen nga shtresat më të holla të lëkurës, çka i bën të ndjeshme në prekje dhe...

Kequshqyerja fenomen shumë i përhapur në Shqipëri, këshilla nga ekspertët e shëndetit

Kequshqyerja është  fenomen që është shumë i përhapur në Shqipëri ku njerëzit kanë mungesë të vitaminave, mineraleve apo karbohidrateve në sasinë e duhur. Ndikimi i...