Home Produkte Shëndetsore Mrekullitë e vajit të hithrës në shëndet

Mrekullitë e vajit të hithrës në shëndet

45.00

Description

Mrekullitë e vajit të hithrës në shëndet

Ka shumë përfitime të vajit të hithrës jo të gjitha vajrat e hithrës që janë në treg mund të jenë cilësore, jo shumë njerëz janë të vetëdijshëm. Prodhimet bimore Sacco janë produkte të certifikuara dhe meren direkt nga bima pa shtuar asnjë kimikat. Njerëzit në Egjiptin e lashtë përdorën vajin e hithrës për trajtimin e artritit. Hipokrati tha se hithra mund të përdoret në pothuajse 60 lloje të ndryshme sëmundjesh. Shumë njerëz që kanë përdorur rregullisht vajin cilesor të hithrës e vërejnë në organizmin e tyre lehtësim dhe shërim nga sëmundjet që ju mundojnë.

Karakteristikat e vajit esencial të hithrës

Anti-inflamator – Zvogëlon efektet e inflamacionit
Analgjezik – Lehtëson dhimbjen
Antipiretik – Efektiv kundër etheve
Antioksidant – Pastron radikalet e lira
Anti-astmatik – Parandalon problemet e frymëmarrjes
Anti-reumatik – Permireson artritin reumatoid
Antihistamin – Trajton rinitin alergjik, si dhe alergjitë e tjera
Hipotensioni – Ul presionin e lartë të gjakut
Hepatoprotektivi – Mbron qelizat e mëlçisë nga dëmtimi
Anti-anafilaktik – Efektiv kundër alergjive të rënda
Anti-diabetik – kuron diabetin, Zhbllokon koronaret nga yndyrat. Lehtëson punimin e zemrës. Pastron gjakun, nxit rritjen e flokut,

Përdorimi i vajit ‘Sacco’ i hithrës

Cdo ditë merret 2 herë në ditë 20 minuta pas ushqimit nga 1 lugë gjelle, 2 javë rresht më pas bëhet pushim 4 ditë. Për problemet me flokun nxitjen e rritjes së flokut dhe ushqim për rrënjën e flokut nga mos rënja aplikohet në flok duke e masazhuar rrethin e kokës tek floku 1 herë në ditë dhe konsumohet 1 lugë kafeje vaj i hithrës duke e bashkuar me 1 lugë kafeje me uthull molle 1 herë në ditë

Sasia: 250 ml. Cmimi 45 Euro – 1 shishe. Cel: 069 65 10 826

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Mrekullitë e vajit të hithrës në shëndet”

Your email address will not be published. Required fields are marked *