Home Produkte Shëndetsore Vaji i diabetit lufton sheqerin dhe pastron pankreasin

Vaji i diabetit lufton sheqerin dhe pastron pankreasin

50.00

Description

Në Shqipëri, numri i personave të prekur nga diabeti rritet nga viti në vit.
Diabeti arrin mjaft shpesh t’i mashtrojë viktimat e tij. Është një sëmundje e gjatë dhe e “heshtur”. Diabeti është një sëmundje kronike e cila shkaktohet kur pankreasi nuk prodhon insulinë në sasi të mjaftueshme ose, kur trupi nuk e përdor insulinën e prodhuar në mënyrë efektive. Insulina është një hormon i cili rregullon nivelin e sheqerit në gjak, nëpërmjet të cilit ne marrim energjinë që na nevojitet.

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka projektuar dhe vlerësuar se diabeti do të jetë shkaktari i 7-të kryesor i vdekshmërisë në popullatë për vitin 2030.
Në qoftë se diabeti nuk kurohet përshtatshmërisht, hyrja e tepërt e sheqerit në gjak (hiperglicemia), shkakton me kalimin e kohës dëme në të gjitha organet.


Si kurohet kjo sëmundje
Mjekësia gjithmonë ka ofruar kura për të përballuar shenjat e diabetit, por kurat e vërteta të diabetit mund t’i gjeni në natyrë, mjafton të dini se si t’i shfrytëzoni. Ka bimë të caktuara që ndihmojnë në kurimin e diabetit, por ajo që është shfrytëzuar në vajin francez është shkrirja e gjashtë bimëve në një të vetme.
Vaji me 6 bime prodhim Francez është tërësisht natyral ose bimor, pa asnjë përqindje të përbërësve artificialë, i çertifikuar në Francë, pa asnjë kimikat, vjen direkt nga fabrika franceze, në shishe qelqi.
Vaji është i kontrolluar dhe i miratuar nga herbalistë të shumtë.


Cilat janë efektet
Parandalon dhe kuron plotësisht këtë sëmundjeje. Ai bën të mundur jo vetëm lehtësimin e diabetit në organizëm, por e shkatërron diabetin, nuk e lë që të prekë organe të tjera dhe, në të njëjtën kohë, bën që pankreasi të fillojë vetë të prodhojë insulinën e mjaftueshme. Gjithashtu, ul gradualisht peshën dhe heq yndyrën rreth pankreasit.

6 bimët e vajit
– Hithra
– Hudhra
– Shafrani
– Kanella
– Ulliri
– Boronica

SI PËRDORET
Vaji pihet 3 herë në ditë, nga një lugë çaji, pas çdo vakti kryesor (mëngjes, drekë, darkë). Ushqimi duhet të jetë sipas rregullave të kësaj sëmundje. Domethënë, bëni kujdes që të mos abuzoni me yndyrnat dhe sheqernat, që vërtet të hiqni qafe diabetin. Sa kohët duhet: *Një vit. 4 litra gjithsej Ky vaj do të ndihmojë pankreasin që të prodhojë sërish vetë insulinë me kapacitet të plotë. Gjithashtu ju ndihmon që të humbni peshën, duke hequr edhe yndyrën rreth pankreasin, që është pengesë serioze për punën e tij me insulinën.

VAJI FRANCEZ VJEN EDHE NË SHQIPËRI.
POROSITENI TANI:


CEL: 069 65 10 826: CMIMI: 50 EURO


(1 SHISHE 500 ML) TRANSPORTI FALAS KUDO QË JENI, NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaji i diabetit lufton sheqerin dhe pastron pankreasin”

Your email address will not be published. Required fields are marked *