Home Produkte Shëndetsore Vaji me 6 bimë për sëmundjet e zemrës

Vaji me 6 bimë për sëmundjet e zemrës

70.00

Description

Sëmundjet e zemrës janë shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme në botë. Sipas Institutit të Statistikave, në vitin 2017 vdekshmëria nga sëmundjet e zemrës u rrit me 3%. Vaji “Natural Activity” kuron zemrën aritminë, pastron koronaret dhe gjakun. Ky vaj mjeksor ka shëruar shumë pacjentë në të gjithë globin, vaji i cili është i rekomanduar nga mjekët herbalist më të mëdhenj në Francë, Amerikë, Japoni, Kili, Brazil Kanada, Kore, Kinë, Spanjë, tashmë vjen edhe në Shqipëri. Vaji ka veti shumë të forta pastruese pasi është prodhuar me cilësi të lartë në mbikqyerjen e mjekëve herbalist. I çertifikuar nga insituti Kozmos në Francë. Ky vaj është i efektshëm edhe tek personat që nuk kanë probleme sepse nuk lejon yndyrën të grumbullohet në gjak.

6 bimët e vajit janë të grumbulluara dhe janë të mara ekstraktet e tyre dhe janë shtrydhur në fabrikë të 6-shta në një të vetme. Shkenctarët kanë studiuar në vitin 1999 një nga një bimët e vajit, por nuk kishin efekte të dëshirueshme në formë çaji dhe në vitin 2011 ata zbuluan se vetitë e të gjitha bimëve në një, të fermentohen për një kohë shumë të gjatë, e më pas të hidhen për tu shtrydhur në fabrikë, në këto kushte shkenctarët vërejtën rezultate të paimagjinueshme të cilat dhanë efekte shumë të fuqishme, ndaj mos nguroni të kurseni këtë vaj për shëndetin e zemrës, i cili përdoret për çdo njeri duke filluar nga mosha 12 vjeç e deri në 95 vjeç.

Fabris Manceu
“Drejtor i prodhimeve Natural Aktivity dhe Sacco” në Francë.

Kush janë 6 përbërjet bio të vajit
Mjalti Melata, i cili gjëndet në Austri.
Limoni, i cili gjëndet në shumë vende në botë.
Xhinxheri, i cili është bërë shumë i njohur për vetitë mjeksore.
Alium Sativum, e cila ka përfitime të shumta në zemër
Mbreti i vetive mjeksore Shafrani i indisë origjinal
Flaxseed pastron trupin nga toksinat

Si funksjonon ky vaj i mrekullueshëm

Përzgjedhja e kohës së marrjes së vajit ka rol të rëndësishëm në organizëm. Vaji kur hyn në organizëm ka efekte të menjëhershme mjeksore, por këto efekte nuk fillojnë ditën e parë të konsumit, por pas 7-8 ditësh konsum të rregullt. Vaji është tërësisht bimor, çka do të thotë se nuk ka asnjë efekt anësor. Përveç personave që vuajnë nga koronaret apo sëmundjet e përgjithshme të zemrës, konsumohet edhe tek personat që duan të ruhen nga sëmundjet e zemrës.

Si duhet përdorur
Ky vaj përdoret 3 herë në ditë tek moshat mbi 50 vjeç nga një lugë gjelle esëll, në darkë 30 minuta pas ushqimit. Moshat më të vogla rekomandohet 2 herë në ditë nga një lugë gjelle esëll, në darkë 30 minuta pas ushqimit

Sasia :1 liter. Çmimi 70 Euro. Cel 069 65 10 826

Additional information

Weight 1 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Vaji me 6 bimë për sëmundjet e zemrës”

Your email address will not be published. Required fields are marked *